Ile kosztuje ciąża i poród w Warszawie?


Początek jest niepozorny – kupujesz dwa testy ciążowe za 20 złociszy. Jeżeli wskażą, że będziesz mamą, Twoje wydatki szybko wzrosną. Czym prędzej udaj się do placówki banku po szybką pożyczkę. Będziesz potrzebować góry pieniędzy!

Dziwne, że żaden z banków nie wpadł na pomysł, aby stworzyć ofertę i reklamę skierowaną do par spodziewających się dziecka. Doskonale wpisałaby się w wielkomiejską modę na szastanie hajsem na prawo i lewo. Wszystko dla dobra matki i dziecka. Naprawdę?

Rachunek nr 1: lekarz prowadzący ciążę. Nie publiczny i nie byle jaki. Tylko prywatny, polecony, najlepiej z efektownym tytułem przed nazwiskiem. Rekomendowany ordynator lub profesor. Nawet jeżeli przyjmuje w publicznym szpitalu, trzeba koniecznie zapisać się po godzinach. Tylko taka persona poprowadzi ciąże tak, że dziecko z radości samo wyskoczy z łona, a na oddziale- na dźwięk nazwiska lekarza prowadzącego – pielęgniarki wyhaftują na poduszce młodej mamy jej inicjały.

Warto pamiętać o badaniach; sprawdzać coś przynajmniej raz w tygodniu, przez min. 30 tygodni. W myśl zasady „im więcej, tym lepiej”. Prywatny pan doktor na pewno sporo zleci, a rezolutna ciężarna dorzuci od siebie pakiet dodatkowy, inspirowany internetem i doświadczeniami koleżanek.

Rachunek nr 2: szpital. Jakość szpitala określa się na podstawie czytelności cennika i ilości pozycji jakie obejmuje. W prywatnych placówkach sprawa jest prosta, bo płaci się od początku do końca za wszystko. W publicznych jest trudniej. Wiadomo, że po wejściu trzeba zapłacić za szatnię [2PLN]. A co dalej? Człowiek w bólach oczekuje, że szpital zatroszczy się godziwie, czyli za pieniądze. Wykupienie znieczulenia, miłej położnej oraz kameralnego [1- lub 2-osobowego] pokoju to niezbędne minimum. Szpital publiczny oferujący te usługi w standardzie, za darmo, powinien wzbudzić podejrzliwość.

Rachunek nr 3: położna. Opłacona położna to gwarancja, że poród będzie łatwy, dziecko dostanie 10 w skali Apgar, a zza chmur wyjdzie słońce. Taka położna będzie warować przy ciężarnej jak Owczarek Niemiecki, weźmie na siebie ciężar parcia, a w razie potrzeby wychowa dziecko jak swoje.

Jak coś ma się udać, to musi być dobrej jakości. A jak coś jest dobrej jakości, to musi kosztować. Słono kosztować. Więc jak nie zapłacisz, to nie urodzisz. 

Wkrótce drugi tekst: Ile NAS kosztowała ciąża i poród.

3 myśli na temat “Ile kosztuje ciąża i poród w Warszawie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s