Spokojnie, posprzątam ten burdel!

selfie-monkey-self-portrait-macaca-nigra-50582Wśród wielu znajomych uchodzimy za dziwadła, wśród pozostałych za ludzi z bardzo archaicznym podejściem do czystości w domu. Tylko dlatego, że nie zatrudniamy pani do sprzątania. 

Znajomy zatrudniał dwie panie – jedną do sprzątania, drugą do zadań specjalnych- pranie, prasowanie, napełnianie lodówki świeżymi produktami. Znajomy i jego żona to bardzo zapracowani ludzie:  on spędza etatowe 8 godzin dziennie w ekskluzywnych salonach samochodowych, ona na Facebooku. Nie mają wiele czasu na pucowanie podłóg na kolanach.

Kumpel z pracy, wciąż pielęgnujący studenckie przyzwyczajenia, też korzysta z pomocy. Szczyci się domowym klimatem, wypracowanym w trudzie i znoju przez emerytowaną panią. „Na początku było dziwnie, gdy obca kobieta chodziła po mieszkaniu”– wspominał. A teraz? „Teraz ja sobie elegancko leżę w szlafroczku przed telewizorem, a pani Edzia ogarnia mieszkanie. Wspaniała kobieta!”.

Ku mojemu zaskoczeniu, z usług sprzątaczek korzystają także osoby w mniejszych miastach. I niekoniecznie dlatego, że same nie mogą pewnych czynności wykonać. To raczej kwestia prestiżu. Nobliwa doktorzyca zatrudnia cały szwadron najemników. Jedna pani gotuje, inna opiekuje się córką, kolejna sprząta. Do tego raz w tygodniu odwiedza ją pani od prania i prasowania, a także pan, który opiekuje się ogródkiem, kosi trawnik, podlewa kwiaty. Pani doktor prowadzi prywatną praktykę, bo z plebsem w szpitalach nie będzie się zadawać. W swoim środowisku z dumą opowiada, że dzięki niej tak wiele osób w mieście mają pracę. A przy okazji, jacy to niewdzięczni i leniwi ludzie.

Niezwykle kulturalna, elegancka para na wysokich stanowiskach i z wielkimi perspektywami na przyszłość. Właśnie odebrali mieszkanie i postanowili urządzić przyjęcie. Pani domu z dumą opowiadała o spełnieniu swojego największego marzenia – własnym mieszkaniu, w które włożyła tyle pracy, tyle duszy, tyle serca.

Fajne zaaranżowane pomieszczenie gospodarcze.

„Super, prawda? Powstało z myślą o wygodzie naszej pani sprzątającej”.

Skąd pomysł na kominek w tym miejscu?

„A nie wiem, bo wszystko zrobił architekt, ja przez cały remont byłam na kontrakcie”.

Jak robisz te boskie przystawki?

„A to trzeba zapytać pani która, czasem u nas gotuje lub pichci coś, żeby domowo było”.

W bogato zdobionej ramie na śnieżnobiałej ścianie pałacu wisi obrazek z napisem

„Home, sweet home”. Taaaa…

Mam dwie ręce, razem z żoną mamy cztery, a nasze mieszkanie jest wzorem czystości. Przez wiele lat raz w tygodniu otwieraliśmy butelkę Sauvignon Blanc, puszczaliśmy jazz i sprzątaliśmy. Czysta podłoga i atmosfera w związku to ważna sprawa. Teraz, gdy jest z nami Hania, więcej wina zostaje dla mnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s